Profile PVC

Nowoczesne, ekologiczne systemy okienne i drzwiowe KBE_70mm pozwalają na niecodzienną, a jednocześnie harmonijną aranżację mieszkania czy domu. Oprócz walorów optycznych KBE zachowuje najwyższe parametry techniczne, przyczyniając się w ten sposób do podwyższonego standardu życia. Profile greenline spełniają najwyższe wymagania jakościowe. Są długotrwale, stabilne, odporne na zmienne warunki atmosferyczne, zapewniają znakomitą izolacyjność cieplną i akustyczną, gwarantują zachowanie koloru oraz gładkość powierzchni.

Greenline – Innowacyjna technologia bezołowiowa

Inteligentne wykorzystywanie zasobów naturalnych oraz działania chroniące środowisko stały się decydującymi kryteriami w produkcji profili okiennych z tworzyw sztucznych. To Profine – jako główny producent w branży okiennej – stoi na czele inicjatywy chroniącej środowisko.

Całkowita rezygnacja z ołowiu przy produkcji profili PVC jest jednym z najważniejszych wyzwań całej branży okiennej. Przez długi okres czasu ołów był nieodzownym składnikiem wykorzystywanym przy stabilizacji PVC. Dzięki greenline firma Profine otworzyła nowy rozdział w branży okiennej. Zamiast ołowiu zastosowano przyjazne środowisku stabilizatory cynkowo-wapienne pozwalające zachować znakomite właściwości funkcyjne i optyczne materiału. Profine – jako prekursor wśród producentów profili PVC – konsekwentnie rezygnując ze stabilizatora ołowiowego sprawił, że klienci przywiązują dziś szczególną wagę do idei greenline.
Okna greenline posiadają wiele zalet: są długotrwałe, stabilne, łatwe w konserwacji, odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz gwarantują wyjątkowo dobrą izolacyjność cieplną, która przyczynia się bezpośrednio do znacznej redukcji zużycia energii, a przez to do mniejszego obciążenia środowiska dwutlenkiem węgla. Niezmiernie istotną zaletą jest to, że ekologiczne okna greenline są w 100% poddawane recyklingowi.

Podwyższona izolacja cieplna

Zaostrzone wymogi, określone normami w zakresie ochrony energii cieplnej, są spełnione z dużą nadwyżką. Uzyskujemy to dzięki głębokości budowlanej równej 70 mm i ilości komór powietrznych wewnątrz kształtowników okiennych. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala na osiągnięcie jednego z najlepszych w tej klasie współczynnika przenikania ciepła Uf

Podwyższona szczelność

System z uszczelką przylgową wyróżnia się zastosowaniem wewnętrznej i zewnętrznej uszczelki o zwiększonej powierzchni przylegania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów przewietrzania, okna są wentylowane tam gdzie powinny (aprobata techniczna AT-15-5988). Elastyczne uszczelki o długotrwałej żywotności gwarantują perfekcyjną ochronę przestrzeni między skrzydłem a ościeżnicą.

KOLOROWE CZY BIAŁE?

Profile występują w bogatej palecie kolorów. Powlekane jednostronnie, jak i dwustronnie okleiną drewnopodobną oraz lakierowane w szerokiej gamie wzorów. Okna i fasady zyskują dzięki ich zastosowaniu nowy wygląd.

Cyrkulacja powietrza KBE ClimaTEC 70

Systemy wentylacyjne zintegrowane z profilami KBE_70mm zapewniają optymalną cyrkulację powietrza, również w pomieszczeniach zamkniętych. Dzięki samoregulującemu systemowi wentylacji KBE ClimaTEC_70 utrudnia rozwój grzybów, gwarantując w ten sposób utrzymanie zdrowego mikroklimatu.

Ochrona akustyczna

Okna i drzwi KBE_70mm gwarantują długotrwałą szczelność – między skrzydłami a ramą, między szybą a skrzydłem, jak również w miejscach styczności z murem. Dzięki temu żaden niepożądany hałas nie wtargnie już do wnętrza Naszego mieszkania.

Oszczędność energii

Najwięcej ciepła tracimy przez okna. Zastosowanie w systemie KBE_70mm nowoczesnych rozwiązań łączących 5-komorowe, bezołowiowe profile greenline, termoizolacyjne szyby oraz wysokojakościowe uszczelki wspiera energooszczędną gospodarkę.

Prawie niewidoczne uszczelki

Nowoczesne uszczelki doskonale harmonizują zarówno z białym, jak i kolorowym profilem. Ponadto są one optycznie prawie niezauważalne.

Ochrona środowiska naturalnego

KBE_70mm są stabilizowanie przyjaznymi środowisku stabilizatorami cynkowo-wapiennymi. Dzięki temu chronimy nie tylko Nasze środowisko naturalne, ale również podwyższamy jakość w każdej „fazie życia” okna. Stają się one jeszcze bardziej odporne na zmienne warunki atmosferyczne, zachowują jeszcze dłużej atrakcyjną optykę oraz podlegają procesowi recyklingu.

Podwyższone bezpieczeństwo

System KBE_70mm oferuje techniczne rozwiązania zwiększające nasze bezpieczeństwo. Odpowiednia klasa bezpieczeństwa okien i drzwi dostosowana jest do indywidualnych wymagań klienta

Rozwiązania dla każdego stylu architektonicznego. Dzięki układowi niezlicowanych i półzlicowanych powierzchni ram i skrzydeł oraz atrakcyjnie małej szerokości widocznej KBE_70mm stwarza możliwości dowolnej i wyjątkowej aranżacji fasad.

  • Wysoka izolacja akustyczna i termiczna dzięki wielokomorowej konstrukcji profili.
  • Duże komory pozwalające na dobór wzmocnień odpowiednio do wymagań statycznycń.
  • 13 mm oś okuciowa zapewniająca optymalne zabezpieczenie przez włamaniem.
  • Zgrzewalne, niewidoczne uszczelki, które nie zmniejszają światła szyby.
  • Nowoczesna linia optyczna.
  • Wyprofilowany gładki wrąb ułatwiający utrzymanie czystości i odprowadzenie ewentualnie nagromadzonej wody.
  • Możliwość stosowania pakietów szybowych o grubości od 24 do 40 mm.

KBE_70mm oferuje 4 warianty profili w dwóch wersjach: